Jak projektuję logo?

Tworzenie logo to wbrew pozorom dość skomplikowany i czasochłonny proces. Przedstawię go na przykładzie logo, które stworzyłem na potrzeby tej strony internetowej:


Etap 2

Etap 2
Po dłuższym zastanowieniu (które w niektórych przypadkach trwać może nawet kilka dni!) spośród wielu szkiców wybieram projekt (lub kilka - w zależności od preferencji klienta), który moim zdaniem najwierniej utożsamia treści, które chcę przekazać odbiorcy.

Etap 3

Etap 3
Kolejnym etapem jest zbieranie preferencyjnych ilustracji, które będą stanowiły inspirację dla mającej powstać grafiki. Ważne jest, aby wykorzystanie innych prac służyło jedynie jako wzór, ponieważ wykorzystanie gotowych elementów jest plagiatem.

Etap 4

Etap 4
Gdy wizja realizowanego projektu jest już spójna, można przystąpić do prac w programach graficznych. Najlepszymi do tego celu narzędziami są programy do grafiki wektorowej - ze względu na nieograniczoną skalowalność wyniku końcowego, co ma szczególne znaczenie przy elementach przeznaczonych do druku.

Efekt końcowy

Wybrane realizacje z zakresu

Projektowanie Logo

Chcesz skorzystać z moich usług?

Podoba Ci się sposób i efekty mojej pracy, ale zastanawiasz się ile to kosztuje? Nie zastanawiaj się - sprawdź w cenniku ;)